Nie żyje ks. Marek Czerniawski, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Niwicy. Zmarł sobotę 30 stycznia 2021 r. ok. godz. 3.00 nad ranem w szpitalu w Żaganiu, w 62. roku życia i 37. roku kapłaństwa.

Nie żyje ks. Marek Czerniawski, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Niwicy
fot. Pixabay

ks. Marek Czerniawski zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym w Niwicy w środę, 3 lutego. Wcześniej o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Niwicy odbędzie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Dzień wcześniej, 2 lutego, odbędzie się czuwanie modlitewne i msza święta dla duchownych Dekanatu Łęknica. Informację o śmierci kapłana przekazano na stronie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Poważny wypadek na S3. W zdarzeniu między Zieloną Górą a Nową Solą ucierpiało sześcioro dzieci

ks. Marek Czerniawski urodził się 24 sierpnia 1958 r. w Lubsku. Szkołę podstawową i liceum ukończył w rodzinnej miejscowości, następnie wstąpił do seminarium duchownego w Paradyżu. Święcenia kapłańskiego odebrał w 1983 r. w Zielonej Górze z rąk bp. Wilhelma Pluty. Jako wikariusz pracował w Zbąszynku, Żarach, Przemkowie, Kostrzynie nad Odrą, Sulechowie i Bobrowicach. Następnie był proboszczem w Smogórach, Bobrowicach i Wicinie.

1 sierpnia 2007 r. objął parafię pw. Trójcy Świętej w Niwicy. Od roku 2018 pełnił również funkcję wicedziekana Dekanatu Łęknica. Zmarł 30 stycznia 2021 r. w wieku 62 lat i 37. roku kapłaństwa.

📎  W Zielonej Górze powstanie biuro Civil Affairs

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz