Żarscy policjanci wykonali ciężką pracę aby ustalić osobę odpowiedzialną za kradzież kurtki, w której znajdowały się okulary i aparat słuchowy. Zarzut usłyszał 47-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Teraz Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

specjalistyczny aparat słuchowy
fot. Policja.pl

O tej sprawie było w Żarach głośno. W lutym, w jednym z salonów fryzjerskich na terenie Żar nieznany sprawca dokonał kradzieży kurtki, w której znajdował się specjalistyczny aparat słuchowy oraz okulary – były to rzeczy niezbędne do funkcjonowania jednego z żarskich uczniów, bez których nie mógł na co dzień normalnie funkcjonować. 

Zobacz:   Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?

W wyniku podjętych działań, szeregu sprawdzeń i ustaleń funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu żarskiego. Mężczyzna w sobotę, 14 marca br., został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Policjanci odzyskali kurtkę, jednak pozostałych rzeczy nie udało się odnaleźć.

Teraz Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, przywłaszczenie kurtki, w kieszeni której znajdowały się okulary korekcyjne oraz procesor mowy  o wartości 26000 zł. Łączne straty na szkodę Centrum Słuchu i Mowy oraz pokrzywdzonego wyniosły kwocie 26500 zł.

Za tego typu przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu