Kryminalni z Żar zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. 25-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta, którzy uderzyli pokrzywdzonego pałką i okradli go, usłyszeli już zarzuty.

fot. Policja.pl

Zajście miało miejsce 12 marca br. w nocy. Na jednej z ulic w Żarach pokrzywdzony został uderzony pałką w głowę, a następnie odebrano mu samochód, pieniądze oraz telefon. Sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku. Policjanci z żarskiej komendy rozpoczęli czynności w kierunku ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa. Podjęte w tej sprawie działania przyniosły efekt.

Kilka dni później, w poniedziałek, kryminalni na jednej z żarskich ulic, zauważyli kierującego samochodem osobowym jednego z podejrzanych. Ich szybkie i dynamiczne działanie doprowadziło do zatrzymania 25-letniego mężczyzny. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, więc wykonali test na obecność narkotyków. Wynik był pozytywny i wskazywał na zażywanie amfetaminy i metamfetaminy. Do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew.

Zobacz:   Glovo w Żarach dostarczy jedzenie i zakupy do domu

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Do tej sprawy, tego samego dnia zatrzymano również 31-letnią kobietę. Zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie obojgu zarzutu rozboju. 25-latek odpowie również za kierowanie pod wpływem narkotyków. W czwartek sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.