Po raz kolejny w te wakacje doszło do niebezpiecznego zdarzenia w Zielonej Górze. Potrącenie rowerzystki na przejeździe dla rowerzystów zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Potrącenie rowerzystki w Zielonej Górze. Zdarzenie zarejestrował monitoring [wideo]
Potrącenie rowerzystki w Zielonej Górze. – fot. KMP w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci kolejny już raz przestrzegają i przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, powinniśmy pamiętać konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Niestety kierowcy albo zapominają o obowiązujących przepisach, albo zwyczajnie nie uważają w miejscach, gdzie uwaga powinna być szczególna i wtedy dochodzi do potrąceń.

Do takiego niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 sierpnia, na przejeździe rowerowym przy rondzie Jana Pawła II w Zielonej Górze. Potrącenie przez kierowcę Volkswagena, który nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie jadącej rowerem zarejestrował monitoring miejski.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Zielona Góra: Potrącenie rowerzystki na przejeździe

wideo: KMP w Zielonej Górze

Jak widać na opublikowanym przez policję nagraniu, kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce znajdującej się na przejeździe dla rowerów i potrącił ją w wyniku czego kobieta doznała złamania.