2 sierpnia na zielonogórskim deptaku, Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze w towarzystwie Prezydenta Miasta Zielona Góra, Zielonogórskiego Bachusa oraz zaproszonych gości symbolicznie odsłonił policyjnego bachusika – Policjantikusa.

Policyjny bachusik Policjantikus
fot. KMP w Zielonej Górze

Inicjatywa powstania policyjnego bachusika pojawiła się na zakończenie obchodów setnej rocznicy powołania Polskiej Policji w 2019 roku. Zielonogórscy policjanci chcieli również uczcić tę rocznicę w szczególny, zielonogórski sposób – powstaniem specjalnego bachusika w policyjnym mundurze. Jednym z inicjatorów przedsięwzięcia, który zaangażował się w realizację tego projektu był Piotr Sienkiewicz – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kisielinie.

Policyjny bachusik Policjantikus stanął na deptaku w Zielonej Górze

Policyjny Bachusik pojawił się na zielonogórskim deptaku dzięki osobistemu zaangażowaniu Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego i wsparciu miejskich ranych: Marcina Pabierowskiego oraz Filipa Gryko. Policjantikus to 58 już zielonogórski bachusik. Figurka, która znalazła swoje miejsce w centrum miasta obok pomnika Bachusa będzie kolejnym miejscem na Zielonogórskiej Mapie Bachusików i atrakcją dla turystów odwiedzających nasze miasto.

Zobacz:   Małżeństwo seniorów zatrzasnęło się w rozgrzanym samochodzie. Interweniowała Policja

Policyjny bachusik, jak wiele innych wyszedł spod dłuta zielonogórskiego rzeźbiarza Artura Wochniaka. Rzeźba powstała w 2020 roku – niestety z powodu pandemii nie udało się wcześniej zorganizować oficjalnej prezentacji bachusika.

Przy okazji odsłonięcia figurki, policjanci skierowali podziękowania również do Waldemara Michałowskiego – byłego Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Zielona Góra oraz Dariusza Macha – obecnego dyrektora tego departamentu.