Policjanci znowu otrzymali zgłoszenie o kradzieży, w wyniku której seniorka okradziona została przez mężczyznę podającego się za hydraulika.

Fałszywy hydraulik okrada seniorów z oszczędności
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze. Fałszywy hydraulik wszedł do mieszkania schorowanej 83-latki pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodociągowej bo, jak wynika z zeznań pokrzywdzonej, w bloku z kranu leciała brudna woda. Po wejściu do środka złodziej odwrócił jej uwagę i okradł mieszkanie.

Fałszywy hydraulik grasuje w Zielonej Górze. Seniorka okradziona z oszczędności

83-latka wyjaśniła, że po wpuszczeniu mężczyzny do mieszkania, ten od razu kazał jej iść do łazienki i odkręcić wodę w kranie, a on poszedł do kuchni i zrobił to samo. Kobieta nie zorientowała się, że w czasie gdy ona była w łazience, mężczyzna plądrował jej mieszkanie. Niestety zrobił to skutecznie – w szufladzie znalazł pieniądze, a w szafce biżuterię. Cała zaistniała sytuacja wydała się starszej pani na tyle dziwna, że po wyjściu mężczyzny, sprawdziła miejsca, w których przechowywała pieniądze. Niestety okazało się, że oszczędności już tam nie było. 83-latka natychmiast powiadomiła policję – policjanci ustalają w tej chwili okoliczności tej kradzieży. 

Zobacz:   8 litrów krwi zebrane w Dzień Kobiet

Opisany przypadek nie jest niestety odosobniony. Złodzieje i oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby, aby oszukać, okraść i wykorzystać wybrane przez siebie ofiary. Zawsze powinniśmy być ostrożnym w kontaktach z osobami odwiedzającymi nasz dom, mieszkanie. W przypadku pojawienia się przed naszymi drzwiami osób podających się za hydraulików czy administratorów warto zweryfikować czy wizyta była rzeczywiście zaplanowana. Można to sprawdzić dzwoniąc do administratora budynku lub do firmy, która ma dokonać przeglądu czy naprawy usterki. Nie przechowujmy też w domu dużej ilości gotówki. Nadwyżki finansowe warto ulokować na koncie, większość banków prowadzi rachunki bankowe za darmo.