Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze poinformował o wykryciu w sieci wodociągowej gminy Czerwieńsk bakterii z grupy Coli. Informację opublikował serwis internetowy gminy Czerwieńsk.

Czerwieńsk: Bakterie Coli wykryte w sieci wodociągowej zaopatrującej Płoty i Zagórze
fot. Pexels

Bakterie Coli wykryto w sieci wodociągowej zaopatrującej miejscowości Płoty i Zagórze. – Jakość wody uległa pogorszeniu pod względem mikrobiologicznym i nie spełnia wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia – czytamy w komunikacie PPIS w Zielonej Górze wydanym w dniu 10 września 2021.

Bakterie Coli wykryte w wodzie w miejscowościach Płoty i Zagórze

W związku z wykryciem w wodzie bakterii z grupy Coli, administrator został zobowiązany do doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań. Spółka zapewnia, że wdrożyła już procedurę usunięcia bakterii z dostarczanej wody.

Zobacz:   Wypadek w Płotach: 21-latek stracił kontrolę nad autem i uderzył w ogrodzenie

Bakteria coli nie jest zbyt wytrzymała i ginie już w temperaturze 60 stopni Celsjusza dlatego woda do celów konsumpcyjnych tj. picia, przygotowywania posiłków, mycia i płukania warzyw i owoców, produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością a także do kąpieli noworodków może być używana wyłącznie po przegotowaniu.