Zakończone w niedzielę Winobranie 2021 było jednym z najspokojniejszych w ciągu ostatnich kilku lat, poinformowała Policja, która jak co roku podsumowała imprezę. Podobnie jak w poprzednich latach, policjanci najczęściej interweniowali w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego lub zakłócenia ciszy nocnej, a także spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Policja: Winobranie 2021 jednym z najspokojniejszych w ostatnich latach
Winobranie 2021 zabezpieczało ok. 100 policjantów a podczas weekendów patroli było jeszcze więcej – fot. KMP w Zielonej Górze

Jak co roku podczas Winobrania nad bezpieczeństwem uczestników imprez winobraniowych czuwało ok. 100 policjantów a podczas weekendów policyjnych patroli było jeszcze więcej. Tak duża ilość służb nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie innych jednostek Policji województwa lubuskiego: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz kilku komend powiatowych w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Wschowie, Żarach i Żaganiu.  

Zobacz:   Zatrzymania dilerów narkotykowych w Zielonej Górze

Jak co roku w Winobranie 2021 najwięcej pracy policjanci, mieli w weekendy, wtedy to także w zabezpieczeniu jarmarku winobraniowego i imprez towarzyszących brała udział największa liczb policjantów. Natomiast podczas całego Winobrania policjanci zatrzymali 24 sprawców przestępstw na tzw. gorącym uczynku – byli to głównie nietrzeźwi kierujący oraz osoby posiadające narkotyki.

Podsumowanie policyjnych działań w czasie Dni Zielonej Góry*

 • 12 sprawców przestępstw zatrzymanych „na gorącym uczynku”
 • 4 zatrzymane osoby poszukiwane
 • 16 zatrzymanych osób nietrzeźwych    
 • 437 ujawnionych wykroczeń:
  • 38 sporządzonych wniosków o ukaranie do sądu
  • 123 mandaty karne
 • 245 przeprowadzonych interwencji
 • wylegitymowano 751 osób
 • skontrolowano 76 pojazdów
Zobacz:   Zielonogórski drifter potrącił 15-latkę. Tym razem grzywna zaboli - sprawa trafi do sądu

* dane dotyczą służb zabezpieczających Winobranie w dn. 4-12 września 2021 r.

Ponadto podczas Winobrania zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca”, podczas których codziennie kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wybranych ulicach i w różnych miejscach miasta.