Zielonogórscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież motocykla wartego 14 tys. złotych. Skuteczne działania i wymiana informacji pozwoliły szybko odzyskać skradziony jednoślad. Podejrzany 42-latek usłyszał już zarzuty. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Sulechów: Kryminalni z Zielonej Góry zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzież motocykla
fot. Lubuska Policja

W sobotni wieczór, 11 września, młody zielonogórzanin pozostawił swój motocykl Yamaha MT 03 zaparkowany przy posesji swojego znajomego, z którym wspólnie poszedł do centrum miasta. Około godziny 23 gdy wrócili okazało się, że motocykl został skradziony. Oprócz zawiadomienia zielonogórskiej policji o kradzieży, właściciel zamieścił również informację o kradzieży w mediach społecznościowych. To pozwoliło dotrzeć do szerokiego grona osób, które mogły widzieć jednoślad.

Zobacz:   Przytoczna: Niebezpieczna jazda drogowego recydywisty - mandat w tysiącach i 15 pkt karnych

Kryminalni wykorzystując zebrane informacje szybko dotarli do podejrzanego, na którego posesji znajdował się skradziony motocykl. 42-letni mieszkaniec Sulechowa został zatrzymany. W swoim telefonie miał zdjęcia przedstawiające siebie siedzącego na motocyklu.

Sulechów: 42-latka podejrzany o kradzież motocykla zatrzymany. To recydywista

Mężczyzna jest doskonale znany policjantom, był wcześniej notowany za wiele przestępstw przeciwko mieniu. Teraz do swojej kolekcji dołożył kolejny zarzut – kradzież motocykla wartego 14 tysięcy złotych oraz jego uszkodzenia. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za czyn popełniony w warunkach recydywy górna granica kary może zostać podniesiona o połowę, czyli do 7,5 roku. Skradziony motocykl został zwrócony właścicielowi.