Pracownicy oświaty spotkali się we wtorek, 13 października, w Filharmonii Zielonogórskiej by uczcić nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej 2021. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski, który jako przedstawiciel rządu podziękował za ich pracę.

Dzień Edukacji Narodowej 2021. Obchody w Zielonej Górze
Dzień Edukacji Narodowej 2021 w Zielonej Górze – fot. LUW, gov.pl

– Chcę dziś podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za czas, który już za nami. 4 marca ubiegłego roku przyniósł nowe wyzwania, na które nie byliśmy przygotowani. Sprostanie tej sytuacji wymagało wyrzeczeń i wysiłku, przeprowadzenia młodych ludzi przez trudny czas nauki zdalnej. Lubuscy nauczyciele poradzili sobie z tym wspaniale. Życzę Państwu by czas, który przed nami nie był aż tak trudny– mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Wojewoda życzył również zebranym satysfakcji z wykonywania zawodu kształtującego młodych ludzi oraz niesłabnącego poczucia misji której podejmują się na co dzień.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Zielona Góra: Pracownicy oświaty uczcili Dzień Edukacji Narodowej 2021

Podczas uroczystości w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze odznaczeniami państwowymi uhonorowano 61 pracowników oświaty. Wojewoda Lubuski wręczył Złoty Krzyż Zasługi, 4 Srebrne Krzyże Zasługi, 10 Brązowych Krzyży Zasługi, 25 Złotych Medali za Długoletnią Służbę, 12 Srebrnych Medali za Długoletnią Służbę i 9 Brązowych Medali za Długoletnią Służbę. Dodatkowo w czasie uroczystości wręczono 62 Medale Komisji Edukacji Narodowej, 8 nagród Ministra Edukacji Narodowej i 17 nagród Lubuskiego Kuratora Oświaty.

W związku z trwającą epidemią COVID-19 Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej podzielono i zorganizowano zarówno w Zielonej Górze jak i Gorzowie Wielkopolskim. Uroczystości w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się 14 października 2021 r. Organizatorem wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej jest Lubuski Kurator Oświaty.