Po długich zabiegach rusza połączenie lotnicze Zielona Góra-Lwów. Właśnie Lwów był najczęściej wskazywany przez Lubuszan, jako kierunek lotów z Zielonej Góry Babimostu.

Od 9 grudnia nowe połączenie Zielona Góra-Lwów. W obie strony polecimy już za 199 zł
fot. Press kit/Port lotniczy Zielona Góra

Oprócz pracodawców zabiegających o pracowników z Ukrainy i obywateli tego kraju chęć korzystania z tej destynacji zgłaszali m.in. mieszkańcy naszego regionu mający kresowe korzenie. – Ma to duże znaczenie nie tylko dla naszej turystyki, ale i gospodarki – mówi lubuska marszałek Elżbieta Anna Polak. – Doskwiera nam brak rąk do pracy, a dobre skomunikowanie to przecież sposób na przyciągnięcie pracowników zza wschodniej granicy.

Nowe połączenie Zielona Góra-Lwów

Rejsy z lotniska w Babimoście do Lwowa wystartują już 9 grudnia 23 grudnia. Lot inauguracyjny został przełożony z uwagi na obecną sytuację epidemiczną. Od 1 grudnia każda niezaszczepiona osoba powracająca spoza strefy Non-Schengen musi poddać się 14-dniowej kwarantannie. Dodatkowo, decyzją rządu od 15 grudnia, zarówno osoby niezaszczepione jak i zaszczepione, będą musiały okazać negatywny wynik testu na COVID19, który należy wykonać do 24 godzin przed przekroczeniem granicy. Bez wykonanego testu pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na teren Polski.

Zobacz:   8 litrów krwi zebrane w Dzień Kobiet

Loty będą realizowane raz w tygodniu. Lot oznaczony numerem LO 733 będzie startował w czwartki o 21:40, aby dotrzeć do celu 20 minut po północy następnego dnia. Powrotny rejs LO 734 zaplanowano w piątki na 7:40 z lądowaniem w Zielonej Górze o 8:10.

Zabiegamy o kolejne stałe połączenia, przekonaliśmy się również, że możemy realizować loty czarterowe  – dodaje członek zarządu Marcin Jabłoński. – We wrześniu zanotowaliśmy rekordową liczbę pasażerów. Już dzisiaj również podejmujemy starania, aby jeszcze powiększyć możliwości lotniska w Babimoście. Unowocześnimy je niedługo, aby zwiększyć komfort podróżnych.

Nowa linia będzie obsługiwana samolotami bombardier dash Q400. Przelot do Lwowa potrwa ok. 1,5 h, a ceny biletów dostępnych już w systemie linii zaczynają się od 199 zł w dwie strony. W ramach nowego połączenia Zielona Góra-Lwów, przynajmniej na razie, będą oferowane miejsca wyłącznie w klasie ekonomicznej.