6 stycznia, po roku przerwy, Lubuski Orszak Trzech Króli znów przejdzie zielonogórskim deptakiem. Wydarzenie objęła honorowym patronatem marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Lubuski Orszak Trzech Króli z niespodziankami
Trzej Królowie. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

W ubiegłym roku organizatorzy Lubuskiego Orszaku Trzech Króli przez pandemiczne obostrzenia zrezygnowali z przemarszu zielonogórskim deptakiem. W 2022 roku wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi” Mecenat Złotego Serca i Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze odbędzie się w tradycyjnej formie, choć są zmiany i mają być niespodzianki.

W czwartek, 6 stycznia 2022 roku, najpierw o 12:00 zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Lubuski Orszak Trzech Króli uformuje się ok. 13:20 i wyruszy al. Niepodległości i ul. Żeromskiego na Stary Rynek, gdzie przy ratuszu będzie stajenka. W 11. Lubuskim Orszaku Trzech Króli wezmą udział m.in. górale bukowińscy z Brzeźnicy, Orkiestra Dęta Zastal, postacie aniołów na szczudłach, diabłów. Będą oczywiście wielbłądy. I szopka z alpaką i osiołkiem na rynku.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Nowością będzie m.in. to, że dwór Heroda rozgości się na balkonie City Boutique Hotel (dawny Hotel Śródmiejski). Z kolei na wielkim telebimie ustawionym na rynku, będzie można oglądać to, co dzieje się na scenie przy ratuszu. Organizatorzy zapowiadają też niespodzianki.

Lubuski Orszak Trzech Król uzyskał 4 tys. zł wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.