W Zielonej Górze doszło do zderzenia osobowej KIA z nieoznakowanym radiowozem. Kolizja radiowozu z osobówką w Zielonej Górze była następstwem niewłaściwego zachowania kierowcy BMW, który bezpośrednio nie uczestniczył w zdarzeniu ale jego manewr spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zielona Góra: Kolizja radiowozu z osobówką. Policja publikuje nagranie
Kolizja radiowozu w Zielonej Górze – fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 stycznia na ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Policjanci z wydziału ruchu drogowego pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie, zauważyli na jednej z ulic Seata, który w ich ocenie jechał zbyt szybko i niebezpiecznie zmieniał pasy ruchu. Funkcjonariusze postanowili go dogonić i skontrolować jego prędkość – niestety nie zdążyli. Gdy wjechali na ulicę Sulechowską, drogę zajechała im zmieniająca właśnie pas kierująca pojazdem marki KIA doprowadzając do kolizji z radiowozem.

Zobacz:   W Zielonej Górze szybko zaoszczędzimy na wkład własny! 

Policyjne BMW miało włączoną kamerę, która zarejestrowała przebieg zdarzenia, nie pozostawiając wątpliwości jak do niego doszło. Po analizie nagrania okazało się, że prawym pasem jechało inne BMW, którego kierujący nagle gwałtownie zahamował. Kobieta jadąca za nim, próbując uniknąć zderzenia wykonała gwałtowny manewr obronny, wjeżdżając na sąsiedni pas i w ten sposób doprowadziła do zderzenia z jadącym lewym pasem policyjnym BMW.

Na miejscu szybko pojawił się kolejny policyjny patrol, który zajął się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Jak ustalili policjanci, jadący prawym pasem kierowca prywatnego BMW twierdził, że jadąca za nim kierująca mrugała długimi światłami, co bardzo mu przeszkadzało, więc postanowił się nagle zatrzymać. Kobieta jadąca samochodem marki KIA, nie spodziewając się tak nagłego gwałtownego manewru, chcąc uniknąć zderzenie zjechała gwałtownie na lewy pas. Uniknęła zderzenia z poprzedzającym ją pojazdem, ale doprowadziła do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem.

Zobacz:   Nowy rozkład jazdy POLREGIO na 2024 rok

Zielona Góra: Kolizja radiowozu z osobówką

Kolizja radiowozu z osobówką w Zielonej Górze została zarejestrowana przez policyjną kamerę – nagranie: Lubuska Policja

Kierująca za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem w wysokości 1250 złotych, natomiast mężczyzna kierujący prywatnym BMW, który gwałtownie zahamował, za spowodowanie innego niż kolizja zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych oraz 500 złotych za pozostałe wykroczenia. Ponadto policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Obydwa auta biorące udział w kolizji zostały odholowane przez pomoc drogową.