Pijany kierowca, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał pod autobus w Zielonej Górze. Badanie trzeźwości wykazało, że miał 2,5 promila. Teraz czekają go dotkliwe konsekwencje.

Pijany 28-latek wjechał pod autobus w Zielonej Górze
fot. KMP w Zielonej Górze

Do zderzenia samochodu osobowego z autobusem komunikacji miejskiej doszło we wtorek, 22 lutego. 28-letni zielonogórzanin, nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał pod autobus w Zielonej Górze. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że 28-latek kierował mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zielona Góra: Kolizja autobusu z osobówką. Kierowca pił wcześniej alkohol

Po raz kolejny przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. – przypominają zielonogórscy policjanci. Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zawsze decyduje sąd.

Zobacz:   Pościg za motocyklistą w Zielonej Górze – w tle narkotyki i brak uprawnień

28-latek, który wjechał pod autobus w Zielonej Górze oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości odpowie także za spowodowanie kolizji.