Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali kierowcę, z ponad promilem alkoholu w organizmie. Pijany 39-latek wiózł samochodem dziecko. Po zatrzymaniu na miejsce przyjechał szwagier bez prawa jazdy.

Czerwieńsk: Pijany 39-latek wiózł samochodem dziecko. Po auto przyjechał szwagier bez prawa jazdy
fot. Lubuska Policja

Pijany mężczyzna, który wiózł w samochodzie swoje kilkuletnie dziecko został zatrzymany w Czerwieńsku przez patrol ruchu drogowego z Zielonej Góry. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,15 promila alkoholu. Absolutnie nie powinien więc wsiadać za kierownicę w tym stanie. – Takie stężenie alkoholu znacznie ogranicza możliwości percepcyjne kierowcy i jego zdolność do reagowania na sytuacje na drodze – tłumaczą policjanci.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Czerwieńsk: Pijany wiózł samochodem dziecko. Po auto przyjechał szwagier bez prawa jazdy

Po zatrzymaniu 39-latek zadzwonił więc do swojego szwagra, który miał przyjechać i zabrać samochód razem z dzieckiem. Okazało się, że mężczyzna który wysiadł zza kierownicy Citroena ma administracyjnie zatrzymane prawo jazdy – czyli również nie powinien prowadzić samochodu. Na miejsce przyjechała w końcu żona 39-latka, która zabrała swoje dziecko, bo mężczyzna został przewieziony do zielonogórskiej komendy.

Zatrzymany za jazdę po alkoholu mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Obligatoryjnie zasądzona zostanie też grzywna w wysokości minimum 5 tys. złotych. Jego szwagier z kolei odpowie za wykroczenie. Obydwaj będą mieli orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.