Ponieważ pogoda na razie nie sprzyja wydarzeniom w plenerze pierwszy w tym sezonie Lubuski Piknik Zdrowia w Zielonej Górze zaplanowano na 20 kwietnia.

Pierwszy w tym sezonie Lubuski Piknik Zdrowia w Zielonej Górze już za 2 tygodnie
Pikniki Zdrowia w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem – fot. Lubuskie.pl

Lubuski Piknik Zdrowia w Zielonej Górze odbędzie się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury. Impreza będzie częścią innego wydarzenia – Lubuskiego Kongresu Zdrowia. Wydarzenie ma być nie tylko okazją do integracji polsko-ukraińskiej, ale przede wszystkim do zaznajomienia uchodźców z polskim systemem ochrony zdrowia, okazją do zrobienia darmowych badań, skorzystania z porad lekarskich.

Lubuski Piknik Zdrowia w Zielonej Górze. Badania pod chmurką

Swoją ofertę medyczną zaprezentują przede wszystkim wojewódzkie podmioty lecznicze, które – już tradycyjnie – zaoferują także drobne usługi medyczne, możliwe do wykonania w plenerowych warunkach. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone m.in. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie, Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu, Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze, Ośrodek dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku oraz Medkol w Zielonej Górze.

Zobacz:   Pilotowali samochód od Cigacic do Zielonej Góry - zagrożone było życie 8-letniego dziecka

Ratmiś nauczy pierwszej pomocy

Dodatkową atrakcją będzie nauka pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Szkolenie przeprowadzą specjaliści ze Stowarzyszenia Ratowników Medycznych „Medyk” oraz ich specjalny wysłannik – pluszowy Ratmiś. Przedszkolaki nauczą się, jak wezwać pomoc przez telefon, co mówić w trakcie rozmowy z dyspozytorem. Zaglądną także do wnętrza karetki.

Najmłodsi będą mieć także okazję do skorzystania z gier i zabaw zręcznościowych. Jednym z elementów Pikniku będą warsztaty dotyczące uzależnień behawioralnych. W warsztatach wziąć udział mogą pedagodzy i psycholodzy pracujący na co dzień z młodzieżą. Zajęcia poprowadzą terapeuci z Ośrodka dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku.