Rosnące ceny mieszkań oraz kredytów hipotecznych skłaniają wiele osób do poszukiwania nietypowych rozwiązań. Nowy pomysł na tanie mieszkanie w Zielonej Górze pojawił się niedawno w jednym z serwisów ogłoszeniowych – to kawalerka w naczepie TIR-a, a właściwie nawet dwie.

Kawalerka w naczepie TIR-a. Nowy pomysł na tanie mieszkanie w Zielonej Górze
Kawalerka w naczepie TIR-a – fot. otodom.pl

Na rynku nieruchomości znaduje się wiele mikrokawalerek, które zostały wydzielone z jednego większego mieszkania. Okazuje się, że w ten sposób można podzielić również… chłodnię TIR-a. Dwie takie mikrokawalerki w Zielonej Górze, gotowe do zamieszkania, pojawiły się ostatnio w serwisie otodom.pl. Można je kupić za 319 900 złotych netto czyli za nieco ponad 9,6 tys. zł za metr kw.

Zobacz:   Brytyjska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Przerobiona z chłodni TIR-a naczepa mieszkalna została podzielona na dwa niezależne mieszkania z pełnym wyposażeniem. Dodatkowo otrzymujemy taras ze schodami i barierkami. Każda kawalerka w naczepie TIR-a posiada w pełni wyposażoną kuchnię, piętrowe łóżka, telewizor, pralkę i klimatyzację.

Nietopowe lokum, może pełnić też funkcję ogromnej przyczepy kempingowej bowiem zostało wyposażone w dwa 1000-litrowe zbiorniki – na wodę i ścieki, oraz podłączenie do prąd za pomocą 3-fazowej siły. – Naczepę można przewieźć w każde miejsce, nad morze, w góry czy na parking przed firmą. – czytamy w ofercie. Sprzedawca oferuje również najem naczepy i opiekę nad nią.

Zobacz:   Rozbita grupa przestępcza wprowadziła na rynek ponad 40 kg narkotyków. Zatrzymano 11 osób

Mniejsze miasta wojewódzkie pod względem cen nowych lokali są znacznie tańsze niż np. Warszawa lub Kraków. Nie oznacza to jednak, że łatwo znajdziemy nowe lokum w atrakcyjnej cenie. Czy kawalerka w naczepie TIR-a okaże się nowym pomysłem na tanie mieszkanie?