Rosnące ceny mieszkań oraz kredytów hipotecznych skłaniają wiele osób do poszukiwania nietypowych rozwiązań. Nowy pomysł na tanie mieszkanie w Zielonej Górze pojawił się niedawno w jednym z serwisów ogłoszeniowych – to kawalerka w naczepie TIR-a, a właściwie nawet dwie.

Kawalerka w naczepie TIR-a. Nowy pomysł na tanie mieszkanie w Zielonej Górze
Kawalerka w naczepie TIR-a – fot. otodom.pl

Na rynku nieruchomości znaduje się wiele mikrokawalerek, które zostały wydzielone z jednego większego mieszkania. Okazuje się, że w ten sposób można podzielić również… chłodnię TIR-a. Dwie takie mikrokawalerki w Zielonej Górze, gotowe do zamieszkania, pojawiły się ostatnio w serwisie otodom.pl. Można je kupić za 319 900 złotych netto czyli za nieco ponad 9,6 tys. zł za metr kw.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Przerobiona z chłodni TIR-a naczepa mieszkalna została podzielona na dwa niezależne mieszkania z pełnym wyposażeniem. Dodatkowo otrzymujemy taras ze schodami i barierkami. Każda kawalerka w naczepie TIR-a posiada w pełni wyposażoną kuchnię, piętrowe łóżka, telewizor, pralkę i klimatyzację.

Nietopowe lokum, może pełnić też funkcję ogromnej przyczepy kempingowej bowiem zostało wyposażone w dwa 1000-litrowe zbiorniki – na wodę i ścieki, oraz podłączenie do prąd za pomocą 3-fazowej siły. – Naczepę można przewieźć w każde miejsce, nad morze, w góry czy na parking przed firmą. – czytamy w ofercie. Sprzedawca oferuje również najem naczepy i opiekę nad nią.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Mniejsze miasta wojewódzkie pod względem cen nowych lokali są znacznie tańsze niż np. Warszawa lub Kraków. Nie oznacza to jednak, że łatwo znajdziemy nowe lokum w atrakcyjnej cenie. Czy kawalerka w naczepie TIR-a okaże się nowym pomysłem na tanie mieszkanie?