Zielonogórscy policjanci – post. Justyna Pless, sierż. szt. Andrzej Moszko i mł. asp. Paweł Krembuszewski – z pewnością na długo zapamiętają jedną z interwencji, do podjęcia której skierował ich dyżurny. Dosłownie w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie.

Próba samobójcza w Zielonej Górze. Był już nieprzytomny gdy dotarła pomoc
fot. Lubuska Policja

Próba samobójcza w Zielonej Górze

Dramatyczna akcja ratunkowa w podzielonogórskich lasach. W niedzielne popołudnie, 19 czerwca, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Z informacji wynikało, że pojechał do lasu, skąd wysłał znajomemu zdjęcie z informacją o swoich desperackich planach.

Zobacz:   Zielonogórski drifter potrącił 15-latkę. Tym razem grzywna zaboli - sprawa trafi do sądu

Sytuacja była dramatyczna, ponieważ nie była to pierwsza próba samobójcza jaką podjął mężczyzna. Znalezienie desperata okazało się niełatwym zadaniem.

Był już nieprzytomny gdy dotarła pomoc

Policjanci od razu przystąpili do działań, żeby ustalić gdzie może znajdować się desperat, co okazało się nie być łatwe. Dojechali do wskazanej miejscowości, gdzie spotkali się ze zgłaszającym i razem z nim, w pierwszej kolejności sprawdzili miejsce, w którym mieszkał desperat. Gdy okazało się, że nie ma go w domu ruszyli do pobliskiego lasu. – relacjonuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zobacz:   19-latek driftował BMW w centrum miasta. Wszystko nagrał monitoring

Mężczyznę znaleziono po kilku minutach poszukiwań, był już nieprzytomny. Pierwszej pomocy udzielili mu policjanci, na miejscu pojawiła się karetka z zespołem ratownictwa medycznego. Po udzieleniu mężczyźnie niezbędnej pomocy medycy zadecydowali o odwiezieniu go do szpitala.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Gdy myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami, zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
  • 800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę