Czeka nas kolejny gorący weekend i według prognoz, tak pogoda utrzyma się przez kilka dni. Synoptycy IMGW już wczoraj ostrzegli, że niebezpieczny upał w Lubuskiem towarzyszyć nam będzie aż do poniedziałku. Dla całego regionu obowiązuje ostrzeżenie II stopnia.

Niebezpieczny upał w Lubuskiem. Nawet 33 stopnie w cieniu, możliwe burze. Pogoda na weekend 25-26.06.2022
fot. Pixabay

Niebezpieczny upał w Lubuskiem

W nadchodzących dniach temperatura maksymalna będzie oscylować w przedziale od 30°C do 33°C. Nieco chłodniej będzie w nocy, wtedy termometr będą pokazywały od 18°C do 20°C. W sobotę mogę pojawić się przelotne burze i deszcz.

Nie zapominajmy, że podawane temperatury to wartości prognozowane w cieniu. Takie temperatury są już niebezpieczne dla zdrowia i życia, szczególnie osób starszych i dzieci, dlatego w godzinach największego nasłonecznienia 10-17 najlepiej nie wychodzić z domu jeśli nie jest to konieczne. Nie zapominajmy również o częstym piciu wody.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

Sprawdź: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo.pl

Niebezpieczny upał w Lubuskiem dla o sobie znać już wczoraj a synoptycy IMGW ostrzegają, że takie temperatury utrzymają się aż do wieczora w poniedziałek 27 czerwca. To za sprawą zwrotnikowego powietrza, które przywędrowało do nas z Włoch. We wtorek natomiast szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Według prognoz od zachodu mogą przyjść silne burze z ulewnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Po przejściu frontu temperatura w dzień spadnie do 21-25 stopni C.