W czwartek Dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie otrzymał informację o niedużym psie błąkającym się po ruchliwej drodze. Według zgłoszenia pies biegał po S3 – ruchliwej drodze ekspresowej przebiegającej przez całe województwo.

Pies biegał po S3, żeby go uratować zatrzymano ruch na ekspresówce
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło 23 czerwca, w czwartek. Na miejsce od razu skierowany został patrol dzielnicowych z Sulechowa. Żeby uratować psiaka, policjanci musieli zablokować ruch na jednej z jezdni ruchliwej dwupasmówki. Zwierzę było nieufne i przekonanie go do siebie, zajęło mundurowym kilka minut.

Po akcji dzielnicowi uspokoili wystraszone zwierzę, a następnie zabrali do komisariatu i powiadomili schronisko dla zwierząt. Piesek trafił w dobre ręce, a policjanci będą teraz sprawdzać, jak do tego doszło, że zwierzę znalazło się na jezdni drogi ekspresowej.

Takie służby, podczas których policjanci interweniują wobec zwierzęcia lub ratują mu życie nie zdarzają się często. Policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa interweniowali wcześniej w przypadku zagubionych w mieście dzikich zwierząt, ratowali konie i zagubionego kucyka, który uciekł właścicielowi. Była też interwencja podczas której szukali węża, który miał zakraść się pod maskę samochodu pewnej zielonogórzanki, a także ratowali nietoperze, które dostały się w nocy przez okno otwartego mieszkania i przestraszyły śpiącą rodzinę.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz