W czwartek Dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie otrzymał informację o niedużym psie błąkającym się po ruchliwej drodze. Według zgłoszenia pies biegał po S3 – ruchliwej drodze ekspresowej przebiegającej przez całe województwo.

Pies biegał po S3, żeby go uratować zatrzymano ruch na ekspresówce
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło 23 czerwca, w czwartek. Na miejsce od razu skierowany został patrol dzielnicowych z Sulechowa. Żeby uratować psiaka, policjanci musieli zablokować ruch na jednej z jezdni ruchliwej dwupasmówki. Zwierzę było nieufne i przekonanie go do siebie, zajęło mundurowym kilka minut.

Po akcji dzielnicowi uspokoili wystraszone zwierzę, a następnie zabrali do komisariatu i powiadomili schronisko dla zwierząt. Piesek trafił w dobre ręce, a policjanci będą teraz sprawdzać, jak do tego doszło, że zwierzę znalazło się na jezdni drogi ekspresowej.

Zobacz:   Pracownik okradł firmę. Zarobił kilkaset złotych, straty w firmie to kilkaset tysięcy

Takie służby, podczas których policjanci interweniują wobec zwierzęcia lub ratują mu życie nie zdarzają się często. Policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa interweniowali wcześniej w przypadku zagubionych w mieście dzikich zwierząt, ratowali konie i zagubionego kucyka, który uciekł właścicielowi. Była też interwencja podczas której szukali węża, który miał zakraść się pod maskę samochodu pewnej zielonogórzanki, a także ratowali nietoperze, które dostały się w nocy przez okno otwartego mieszkania i przestraszyły śpiącą rodzinę.