26-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży dwóch pilarek spalinowych o wartości 6 tysięcy złotych został zatrzymany przez Policję. Skradzione narzędzia zostały odzyskane.

narzędzia
fot. Policja.pl

10 kwietnia 2020 roku policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch pił spalinowych. Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że sprawcą kradzieży może być 26-latek, który był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do kradzieży. Jak się okazało, 26-latek kradzieży dokonał w nocy, a już następnego dnia skradzione urządzenia zdążył sprzedać mieszkańcowi powiatu świebodzińskiego. W wyniku przeszukania skradzione urządzenia odzyskano i niezwłocznie zwrócono je właścicielowi.

Zobacz:   30 zarzutów za oszustwa internetowe. 33-latek z Iłowej handlował sprzętem, którego nie posiadał

Okazało się, że sprawca kradzieży był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży. Odpowiedzialność karną poniesie również mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, który zakupił skradziony sprzęt.

Za przestępstwo kradzieży, podobnie jak za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.