W czwartek, 14 lipca, w hali zielonogórskiego CRS będziemy mogli podziwiać Teatr Baletu założony w 2014 roku przez prof. Olega Petryka – czołowego solistę Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Solomii Kruszelnickiej. Ukraiński Teatr Baletowy „Premiera” w Zielonej Górze zaprezentuje projekt „Notre Dame de Paris-Esmeralda”.

Ukrainian Ballet Theater "Premiera"
fot. KupBilecik.pl

Ukraiński Teatr Baletowy „Premiera” w Zielonej Górze

Repertuar Baletu: „Notre dame de Paris”, „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Don Kichot”, „Kopelia”, „Szacherezada”, „Carmen Suite”, „Gisele”, „Śpiąca piękna”, „Korsarz”, „Romeo i Julia”, „Spartakus”. 

Zobacz:   To miała być rutynowa kontrola - w aucie były narkotyki, poszukiwany i kierowca bez uprawnień

Balet „Notre Dame de Paris-Esmeralda” łączy muzykę dwóch kompozytorów i przełomową choreografię. U jego podstaw znajdują się motywy powieści Victora Hugo, znanej również pod tytułem „Katedra Notre Dame”, której akcja występuje w późnym średniowieczu. Według samego autora jest to „obraz XV-wiecznego Paryża i XV-wiecznego jako całości, przez pryzmat tego miasta„. Istotą powieści jest historia miłości archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej cyganki Esmeraldy. W powieści wydanej w 1831 roku mowa jest o nietypowych jak na tamte czasy problemach fatalnego pragnienia i tolerancji.

Zobacz:   Program "Pokonać bezdomność" - etap wojewódzki zakończony

Ukraiński Teatr Baletowy „Premiera” koncertował w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Chinach i w innych krajach. W czasie swojego istnienia teatr wystawił ponad 380 spektakli za granicą Ukrainy. Uczestnikami projektów Teatru baletu są znani ukraińscy i europejscy tancerze.

Czas trwania wydarzenia to 2 godziny + 1 przerwa (balet w 2 akcjach). Ukraiński Teatr Baletowy „Premiera” w Zielonej Górze wystąpi w hali CRS w czwartek, 14 lipca, o godzinie 19:00. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie dostępne są na stronie KupBilecik.pl