Około 100 policjantów przy wsparciu strażaków, ratowników i mieszkańców codziennie szuka zaginionego 76-latka z Rzeczycy. Bohdan Czerniak, który zaginął w piątek, 15 lipca, ma trudności z poruszaniem się i korzysta z pomocy kul. Jeśli ktokolwiek widział mężczyznę, proszony jest o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie bądź dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Gdzie jest zaginiony Bohdan Czerniak z Rzeczycy? Od kilku dni szukają go wszystkie służby i mieszkańcy
fot. Lubuska Policja

Trwają poszukiwania 76-letnego mężczyzny z miejscowości Rzeczyca w powiecie świebodzińskim. Mężczyzna ma trudności z poruszaniem się spowodowane przebytą operacją. Zaginiony mężczyzna to Bohdan Czerniak, ostatni raz widziany był w pobliżu miejsca zamieszkania w piątek 15 lipca.

Zaginiony Bohdan Czerniak
fot. KPP w Świebodzinie

Zaginiony Bohdan Czerniak z Rzeczycy

Mężczyzna mieszka sam. Ostatni raz widziany był przez mieszkańców w piątek, 15 lipca, w miejscowości Rzeczyca około godziny 13:00 w rejonie transformatora. Najprawdopodobniej do mieszkania nie powrócił od tamtej pory, nie nawiązał też kontaktu z rodziną.

Zobacz:   Kradł radia z samochodów... i lusterka

Zagniony ma 76 lat. Ma 162 cm wzrostu i krępą budowę ciała. Włosy krótkie, siwe, wyraźne zakola. Ubrany był w białą koszulkę, ciemną czapkę z daszkiem typu kaszkiet i spodnie w kolorze czarnym. Ma trudności z poruszaniem się, korzysta z kul i wyraźnie utyka.

Rzeczyca: Trwają intensywne poszukiwania zaginionego 76-latka

Policjanci ze Świebodzina przy wsparciu Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańców prowadzą intensywne, zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Sprawdzane są budynki, w tym pustostany, piwnice, przyległe leśne i polne obszary. Poszukiwania prowadzone są zarówno na lądzie, z powietrza jak i na wodzie. Poszukiwacze sprawdzają linię brzegową jak i sam akwen. Do poszukiwań wykorzystywany jest specjalistyczny dron. Na miejscu pracowała również cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza ze Zbąszynka z psami.

Zobacz:   Kradł radia z samochodów... i lusterka

Równocześnie funkcjonariusze sprawdzają monitoring z możliwych ewentualnych tras, którymi mężczyzna mógłby się oddalić. W pierwszej kolejności sprawdzono również szpitale oraz prowadzone są rozpytania wśród kierowców autokaru, taksówek i sąsiadów czy mężczyzna przy ich pomocy nie wyjechał. 

W akcji codziennie udział bierze około 100 policjantów. Jeśli ktokolwiek ma informacje, gdzie może przebywać zaginiony Bohdan Czerniak, lub jeśli widział osobę odpowiadającą rysopisowi prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świebodzinie pod numerem 47 793 52 11 bądź dzwoniąc na numer alarmowy 112.