Centra handlowe NEPI Rockcastle, do których należy zielonogórski Focus Mall, kilka lat temu uruchomiły wspólną akcję „Ratujemy pszczoły. Razem.”. W jej ramach, powstała pasieka w Focus Mall Zielona Góra, w której w maju tego roku w 5 ulach zamieszkało 250 tys. tych pożytecznych owadów.

Pasieka w Focus Mall ma już za sobą pierwsze miodobranie
fot. materiały prasowe

Pasieka w Focus Mall powstała przed kilkoma miesiącami, a już ma za sobą pierwsze zbiory miodu. Choć pszczoły mieszkają tam zaledwie od trzech miesięcy, w lipcu odbyło się w pasiece pierwsze miodobranie podczas którego udało się zebrać ponad 15kg miodu.

– Pod koniec lipca zebraliśmy pierwszy miód z naszej pasieki. Z poziomu parkingu +2 +3 lub +4 można zobaczyć jakie stworzyliśmy dla nich warunki do życia. Pasieka powstała na zbiorniku pożarowym znajdujący się przy centrum sportowym Hasta la Vista – mówi Anna Łukasiewicz, Marketing Manager Focus Mall

Zobacz:   Powiat Żagański rozpoczyna kolejną edycję konkursu Powiatowy Laur Kultury

Z tej okazji w dniach od 17 do 20 sierpnia zorganizowano specjalną akcją promocyjną w której oprócz nagród rzeczowych do zdobycia będą także miody z pierwszego miodobrania w Focus Mall Zielona Góra.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz