Zielonogórscy policjanci wspólnie z ITD zorganizowali we wtorek, 16 sierpnia, działania kontrolne stanu trzeźwości kierowców samochodów ciężarowych jadących drogą ekspresową S3. Wyniki negatywnie zaskoczyły i świadczą o tym, że pijani kierowcy ciężarówek wciąż stwarzają śmiertelne zagrożenie na drogach.

Pijani kierowcy ciężarówek. "Kontrole muszą być organizowane częściej"
fot. Lubuska Policja

Jak pokazały ostatnie wspólne działania zielonogórskiej drogówki i Inspekcji Transportu Drogowego, po naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy ciężarówek. – Wyniki negatywnie zaskoczyły funkcjonariuszy i świadczą o tym, że takie kontrole są niezbędne i muszą być organizowane częściej. – informuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Zobacz:   Pościg w Zielonej Górze zakończony dachowaniem. Poszukiwany 36-latek uciekał nawet po utracie opon

Podczas kontroli stanu trzeźwości, policjanci zatrzymali dwóch kierowców w stanie po użyciu alkoholu i trzech, którzy byli nietrzeźwi, a więc popełnili przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 44-latek, który miał w organizmie niemal promil alkoholu. Policjantom tłumaczył, że przed wyjazdem badał stan trzeźwości na swoim prywatnym urządzeniu, które wykazało, że jest trzeźwy. Mężczyznę czeka teraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i utrata pracy jako kierowca.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, już szykują koleje kontrole stanu trzeźwości kierowców ciężarówek, bo wyniki akcji pokazały, że kontrole są niezbędne i muszą być organizowane częściej.