Policyjny nos po raz kolejny nie zawiódł funkcjonariusz prewencji z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy pełnili służbę w Zielonej Górze. 33-latek poszukiwany przez sądy województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, w tym także listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności kierował autem mimo czynnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej
fot. Lubuska Policja

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę, 21 września, przez policjantów z Samodzielnego Poddodziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp., którzy pełnili tego dnia służbę w Zielonej Górze. Na ul. Reja zauważyli Volkswagena Passata, którego stan techniczny wzbudział ich podejrzenia.

Podczas legitymowania kierowcy okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Goleniowie. Ponadto był poszukiwany przez pięć różnych sądów rejonowych województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, w tym w dwóch przypadkach listami gończymi. Mężczyzna miał do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zobacz:   Monitoring zarejestrował wykroczenia kierowcy taksówki na aplikację. Policja zapowiada kontrole

33-latek został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie do komendy miejskiej, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.