Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali, zatrzymali kradzione Isuzu, którego kierowca był pod działaniem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim dużą ilość amfetaminy.

Policjanci zatrzymali kradzione Isuzu. Kierowca po narkotykach. "Tu jest tyle prochów panie dyżurny..."
fot. Lubuska Policja

Do zatrzymania doszło na drodze krajowej numer 27 między Nowogrodem Bobrzańskim a Zieloną Górą. Informację, że drogą jedzie terenowy samochód, którego kierowca może być pijany, przekazali świadkowie. Mundurowi dostrzegli pojazd już na wysokości Świdnicy, kradzione Isuzu jechało bez świateł a kierowca nie reagował na sygnał do zatrzymania. Po krótkim pościgu, samochód udało się zatrzymać dopiero w pobliżu miejscowości Piaski.

Zobacz:   Pościg w Grabicach: 32-latek staranował radiowóz i groził policji bronią

Piaski: Policjanci zatrzymali kradzione Isuzu. Kierowca po prochach

Po obezwładnieniu i skuciu kierowcy, w trakcie przeszukania samochodu, funkcjonariusze znaleźli torbę wypełnioną amfetaminą. Narkotyki znaleziono również przy zatrzymanym mężczyźnie a wstępne badanie wykazało, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających. Po sprawdzeniu auta w policyjnych bazach danych na jaw wyszło, że samochód ma założone tablice rejestracyjne od pojazdu innej marki, a w efekcie końcowym ustalono, że pojazd został skradziony.

nagranie: Lubuska Policja

Zatrzymanego 36-latka przewieziono do komendy miejskiej. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kradzieży z włamaniem do innego pojazdu a terenie Wschowy. Po ustaleniu stężenia środków odurzających w organizmie, mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem pod ich wpływem.

Zobacz:   Zatrzymany w kradzionym samochodzie - grozi mu 5 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz