Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń w ruchu drogowym. W Zielonej Górze doprowadziło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń z udziałem motocyklisty i użytkownika hulajnogi. Jedno z nich zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Dwa potrącenia w Zielonej Górze
fot. Lubuska Policja

Oba potrącenia w Zielonej Górze miały miejsce w środę, 5 października. Jedno z udziałem motocyklisty, a w drugim uczestniczył kierujący hulajnogą elektryczną. O tym jak ważne jest przestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, przekonało się dwóch kierujących samochodami osobowymi.

Przed godziną 13, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ulicą Reja, doszło do potrącenia motocyklisty. Kierowca Opla skręcając w ulicę Reja nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zderzenia. Przebieg zdarzenia nie budził żadnych wątpliwości, bo zostało ono zarejestrowane przez miejskie kamery monitorujące. Motocyklista trafił na badania do szpitala, okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. 76-letni kierowca osobówki został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca i poszukiwana pasażerka

W tym samym czasie, w innym miejscu Zielonej Góry, 30-letni kierowca Mazdy potrącił przejeżdżającego przejazdem dla rowerów użytkownika hulajnogi elektrycznej. Poszkodowany ze złamaną ręką został odwieziony do szpitala, a zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, więc sprawę rozstrzygnie sąd.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz