Różowy marsz to nasza tradycja. Maszerujemy w październiku, bo to Miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Namawiamy do profilaktyki! – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.

Różowy marsz 2022 wyruszy w sobotę spod zielonogórskiego ratusza
fot. Pixabay

Różowy marsz to nasza tradycja. Widać nas z daleka dzięki różowym parasolkom – bez względu na pogodę! Maszerujemy w październiku, bo to Miesiąc Walki z Rakiem Piersi. A my namawiamy to profilaktyki! Chodzi o bezpłatne badania, które każda kobieta powinna wykonywać regularnie – mówi Elżbieta Anna Polak, Marszałkini Województwa Lubuskiego.

Zielona Góra: Różowy Marsz 2022

Uczestnicy Różowego marszu spotykają się w sobotę, 15 października 2022 r. o godz. 10:00 przy zielonogórskim Ratuszu. Spacer z parasolkami wcale nie jest długi – bo meta zaplanowana jest w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tu odbędzie się seminarium na temat kobiecych chorób onkologicznych. Zaproszenie na spotkanie przyjęły specjalistki w dziedzinie onkologii: Ewelina Trybulska, kierownik chemioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. i Kamila Krejczy, ginekolog z oddziału endoskopii ginekologicznej i położnictwa w szpitali SPZOZ w Sulechowie.

Zobacz:   To miała być rutynowa kontrola - w aucie były narkotyki, poszukiwany i kierowca bez uprawnień

Seminarium z okazji Różowego marszu, które rozpocznie się w Muzeum Ziemi Lubuskiej o godz. 11:00 będzie okazją do wysłuchania krótkich wystąpień lekarzy. W muzeum odbędą się również warsztaty kulinarne „Dieta w profilaktyce i chorobach onkologicznych”.

Seminarium i marsz są realizowane w ramach projektu „Cytologia, mammografia do lubuskich kobiet trafia”. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz