W poniedziałek, 24 października, Focus Mall i Dotlenieni.org zapraszają mieszkańców Zielonej Góry i okolic do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew. Organizatorem akcji jest galeria Focus Mall Zielona Góra oraz startup społeczny Dotlenieni.org. To drugi etap akcji „Posadź drzewa z Nepi Rockcastle” organizowanej przez właściciela zielonogórskiej galerii realizowanej w ramach inicjatywy „Nie bądź plastik”.

posadzą 2 tysiące drzew. Do akcji sadzenia drzew może dołączyć każdy
fot. Focus Mall Zielona Góra

We wrześniu br., podczas warsztatów ekologicznych, które odbyły się w Focus Mall, organizatorzy akcji zachęcali osoby odwiedzające centrum do skanowania specjalnego kodu QR umożliwiających sadzenie tzw. Wirtualnych Drzew. W najbliższy poniedziałek, 24 października, symboliczne Wirtualne Drzewa zostaną zamienione na prawdziwe sadzonki topoli, które w przyszłości będą współtworzyć nowy obszar zielony.

Zobacz:   Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

Nasadzenia odbędą się w poniedziałek, 24 października, w godzinach od 10:00 do 14:00. W okolicach Zielonej Góry, na terenie Nadleśnictwa Sulechów, posadzone zostanie 2 000 drzew.

Akcja jest bezpłatna. Na wszystkich wolontariuszy będą czekać łopaty oraz inne niezbędne do odpowiedniego posadzenia roślin narzędzia. Sadzonki zostaną przygotowane oraz przetransportowane na specjalnie do tego celu przygotowany obszar.

Na specjalnie przygotowanym terenie, gwarantującym zdrowy wzrost drzew będziemy sadzić młode topole. Zapraszamy mieszkańców Zielonej Góry, Sulechowa oraz pobliskich miejscowości do wspólnej pracy, której efektem będzie zasadzenie dwóch tysięcy młodych drzew w naszej okolicy. W akcji może uczestniczyć każda chętna osoba – zaprasza Anna Łukasiewicz, Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Zobacz:   8 litrów krwi zebrane w Dzień Kobiet

Sadzenie drzew i warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach akcji „Nie bądź plastik” zainicjowanej przez NEPI Rockcastle. Partnerem merytorycznym akcji jest organizacja Dotlenieni.org, która we współpracy z NEPI Rockcastle, w 10 miastach w Polsce posadzi aż 24 tys. drzew. Nasadzenia są realizowane także w kooperacji z samorządami lokalnymi i podległymi im zarządami zieleni oraz z Lasami Państwowymi.

Na miejscu zapewniamy odpowiedni sprzęt w postaci łopat i rękawic roboczych, a także wsparcie merytoryczne. Wszystkie miejsca na drzewa będą przygotowane wcześniej. Wybraliśmy topolę, która ma największe szanse, by szybko i zdrowo rosnąć na tym terenie przez wiele lat. Jedynie co trzeba zabrać ze sobą, to odpowiedni strój. Warto zadbać o solidne buty i zabrać kurtkę przeciwdeszczową – mówi Marek Kołkowski, Dotlenieni.org.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz