Nie taki pająk straszny, jak go w malują! A jak się o tym przekonać? Wystarczy odwiedzić zielonogórską galerię handlową Focus Mall, w której otworzyła się najbardziej egzotyczna ekspozycja w Polsce. Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze pozwala poznać fascynujący świat tych ośmionogich zwierząt.

Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze
fot. materiały prasowe

W wydzielonym pomieszczeniu Focus Mall Zielona Góra, w 40 terrariach można podziwiać zwierzęta z najdalszych zakątków całego świata. Zobaczymy tu m.in. największego na świecie pająka – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), którego waga sięgnąć może nawet ćwierć kilograma, a rozstaw odnóży u rekordowych samic to nawet 30 cm. Prezentowana jest legendarna czarna wdowa (Latrodectus sp.), oraz skorpiony, które świecą pod wpływem promieniowania UV.

Zobacz:   To miała być rutynowa kontrola - w aucie były narkotyki, poszukiwany i kierowca bez uprawnień

Pomysłodawcami wystawy jest dwóch hodowców pająków, którzy za cel postawili sobie by przekonać ludzi, że pająki nie są tak straszne, jak głoszą to obiegowe opinie. Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze ma na celu odczarowanie negatywnego wizerunku tych zwierząt. Bo pamiętajmy, że pająki są niezwykle pożyteczne – te żyjące w Polsce nie dość, że zupełnie niegroźne dla człowieka, to zjadają uciążliwe dla nas muchy i komary.

O każdej pełnej godzinie na wystawie prowadzona jest prelekcja, podczas której chętni śmiałkowie mogą potrzymać łagodnego ptasznika na ręce i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz:   Pijany 20-latek spowodował kolizję, drugi pędził setką przez miasto

Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze otworzyła się 8 listopada i potrwa do 31 marca 2023 r. Znajduje się na poziomie 0 Focus Mall Zielona Góra, w pobliżu sklepu Media Markt. Zwiedzać ją można codziennie – również w niehandlowe niedziele – od godz. 10 do 20. Dzieci poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo, a rodziny i grupy zorganizowane mają zapewnione zniżki od cen biletów.

Więcej informacji o wystawie można przeczytać na stronie: www.wystawapajakow.pl/zielonagora

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz