Nie taki pająk straszny, jak go w malują! A jak się o tym przekonać? Wystarczy odwiedzić zielonogórską galerię handlową Focus Mall, w której otworzyła się najbardziej egzotyczna ekspozycja w Polsce. Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze pozwala poznać fascynujący świat tych ośmionogich zwierząt.

Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze
fot. materiały prasowe

W wydzielonym pomieszczeniu Focus Mall Zielona Góra, w 40 terrariach można podziwiać zwierzęta z najdalszych zakątków całego świata. Zobaczymy tu m.in. największego na świecie pająka – ptasznika goliata (Theraphosa blondi), którego waga sięgnąć może nawet ćwierć kilograma, a rozstaw odnóży u rekordowych samic to nawet 30 cm. Prezentowana jest legendarna czarna wdowa (Latrodectus sp.), oraz skorpiony, które świecą pod wpływem promieniowania UV.

Zobacz:   W której gminie najlepiej się mieszka? Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Pomysłodawcami wystawy jest dwóch hodowców pająków, którzy za cel postawili sobie by przekonać ludzi, że pająki nie są tak straszne, jak głoszą to obiegowe opinie. Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze ma na celu odczarowanie negatywnego wizerunku tych zwierząt. Bo pamiętajmy, że pająki są niezwykle pożyteczne – te żyjące w Polsce nie dość, że zupełnie niegroźne dla człowieka, to zjadają uciążliwe dla nas muchy i komary.

O każdej pełnej godzinie na wystawie prowadzona jest prelekcja, podczas której chętni śmiałkowie mogą potrzymać łagodnego ptasznika na ręce i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz:   Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego. Znamy laureatów X edycji

Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze otworzyła się 8 listopada i potrwa do 31 marca 2023 r. Znajduje się na poziomie 0 Focus Mall Zielona Góra, w pobliżu sklepu Media Markt. Zwiedzać ją można codziennie – również w niehandlowe niedziele – od godz. 10 do 20. Dzieci poniżej 4 roku życia wchodzą za darmo, a rodziny i grupy zorganizowane mają zapewnione zniżki od cen biletów.

Więcej informacji o wystawie można przeczytać na stronie: www.wystawapajakow.pl/zielonagora

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz