Już w sobotę, 26 listopada, w godzinach 12-18, w Zielonej Górze odbędzie się ogólnopolska akcja „Zdrowie pod Kontrolą” poświęcona profilaktyce zdrowotnej. To kolejna okazja, by podczas sobotnich zakupów wykonać bezpłatne badania kontrolne skierowane do kobiet, mężczyzn oraz do dzieci w różnym wieku, a także skorzystać ze specjalistycznych konsultacji. Jednym z najważniejszych stanowisk będzie stanowisko darmowego badania USG, w którym będzie można sprawdzić stan tarczycy oraz aorty brzusznej.

Bezpłatne badania kontrolne w Zielonej Górze w ramach akcji "Zdrowie pod Kontrolą"
fot. Pixabay

W najbliższą sobotę, bezpłatnie będzie można skorzystać z aż kilkunastu różnych badań i porad medycznych. Na poziomie 0 nowej części galerii handlowej Focus Mall w Zielonej Górze, w pobliżu sklepu Homla na poziomie 0, ustawione zostaną dedykowane stanowiska medyczne. Odwiedzający będą mogli przeprowadzić m.in. pomiar glikemii, pomiar ciśnienia, badanie przesiewowe USG tarczycy i aorty brzusznej.

Zobacz:   Pracownik okradł firmę. Zarobił kilkaset złotych, straty w firmie to kilkaset tysięcy

Akcja „Zdrowie pod Kontrolą” z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Bezpłatne badania i porady specjalistów bez konieczności umawiania i czekania na wizytę to wyjątkowa okazja, by zadbać o zdrowie własne i najbliższych – podkreśla Anna Łukasiewicz, Marketing Manager galerii Focus Mall Zielona Góra.

W ramach promocji profilaktyki onkologicznej dostępne będą stoiska, przy których można nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Dla najmłodszych atrakcją będzie Szpital Pluszowego Misia, który poprzez zabawę pomaga przełamać dziecięcy strach przed pobytem w szpitalu. Będzie też można skorzystać z porad ratowników medycznych, którzy poinstruują jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Nie zabraknie również porad dotyczących prawidłowego odżywiania – podkreśla Dobrosława Kieres, Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Publicznego.

Zobacz:   To miała być rutynowa kontrola - w aucie były narkotyki, poszukiwany i kierowca bez uprawnień

Wszelkie działania w ramach akcji profilaktyki zdrowotnej będą odbywały się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz