86-letni senior z Zielonej Góry wraz ze swoją żoną dali wiarę historii stworzonej przez przestępców na potrzeby oszustwa. Tym razem zaatakował fałszywy lekarz, który poinformował małżeństwo o konieczności wpłaty pieniędzy na jej ciężko chorą na COVID-19 córkę. Ten emocjonalny atak oszustów okazał się skuteczny, nawet bardziej niż zakładali. Sprawę już prowadzą zielonogórscy policjanci.

Fałszywy lekarz zgarnął 200 tysięcy złotych
fot. Lubuska Policja

W tym roku Lubuszanie stracili już 2,5 mln złotych w wyniku przestępczego działania oszustów. Manipulacje i gry emocjonalne prowadzone przez oszustów okazują się nad wyraz skuteczne. W środę, 7 grudnia, do grona pokrzywdzonych dołączył 86-letni zielonogórzanin wraz ze swoja żoną.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Mężczyzna odebrał telefon stacjonarny a osoba po drugiej stronie przedstawiła się jako lekarz. Poinformowała seniora, że jego córka z COVID w stanie ciężkim przebywa w klinice. Ta sytuacja tak poruszyła zatroskanego ojca, że ten przystał na sugestie medyka, że fałszywego wtedy jeszcze oczywiście nie wiedział.

Zielona Góra: Fałszywy lekarz zgarnął 200 tysięcy złotych

Początkowo oszuści chcieli 70 tysięcy złotych. Ale, że pieniądze znajdowały się w zamkniętej szkatułce, do której właściciele nie mieli kluczyka, to przekazali ją całą. Na nieszczęscie starszego małżeństwa w jej wnętrzu znajdowało się aż 200 tysięcy złotych. Pieniądze odebrała nieznajoma kobieta.

Zobacz:   Para seniorów padła ofiarą oszustwa "na córkę". Małżeństwo przekazało oszustom 31 tys. złotych

Sprawą już zajmują się policjanci z Zielonej Góry.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz