Rusza przebudowa DK27 na odcinku ŚwidnicaZielona Góra. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała już plac budowy wykonawcy, firmie Strabag Infrastruktura Południe.

Rusza przebudowa DK27 Świdnica - Zielona Góra
fot. GDDKiA/gov.pl

Przebudowa DK27 dotyczy odcinka o długości 1,7 km pomiędzy Świdnicą a Zieloną Górą. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej.

Wykonawcą jest firma Strabag Infrastruktura Południe, która w ramach inwestycji wykona m.in. nakładkę bitumiczną na istniejącej nawierzchni, odtworzy i wyremontuje pobocza oraz zjazdy. Przebudowa DK27 zakłada również wycinkę istniejących drzew, profilowanie skarpy, budowę chodników, przebudowę zatok autobusownych czy azylu w miejscu przejścia dla pieszych. W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie, zasilanie znaków aktywnych i mur oporowy.

Zobacz:   Velo Sprotavia prawie gotowa

Na realizację zadania wykonawca ma dziewięć mięsięcy z wyłączeniem okresów zimowych, tj. od 16 grudnia do 15 marca. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się do końca 2023. Wartość umowy to blisko 6,8 mln zł.