Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi, który ma do odbycia karę prawie 6 lat więzienia. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa kradzieży oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany
fot. Lubuska Policja

Poszukiwany dwoma listami gończymi 45-letni mężczyzna, ukrywał się w różnych miejscach w Polsce i za granicą, jednak dzięki skutecznej pracy operacyjnej zielonogórskich policjantów, udało się go zatrzymać. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wysokości 5 lat i 9 miesięcy za przestępstwa kradzieży oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

45-latek dotychczas skutecznie ukrywał się w różnych miejscach w Polsce i za granicą, jednak w ostatnich tygodniach zielonogórscy funkcjonariusze ustalili, że przebywa on na terenie miasta i zatrzymali go w środę, 18 stycznia. Podczas zatrzymania poszukiwany próbował oszukać funkcjonariuszy podając fałszywe dane.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Tylko w ubiegłym tygodniu zielonogórscy policjanci zatrzymali 21 osób poszukiwanych, w tym 4 poszukiwane listami gończymi do odbycia kary aresztu za różnego rodzaju przestępstwa. Policjanci z prewencji oraz ruchu drogowego zajmują się poszukiwaniami, jednak rolę wiodącą odgrywają funkcjonariusze kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

W całym ubiegłym, 2022 roku, zielonogórscy policjanci zatrzymali 166 osób poszukiwanych listami gończymi, 740 osób poszukiwanych na innych podstawach, odnaleźli 84 osoby zaginione oraz 176 osób nieletnich. Praca nad zatrzymywaniem osób poszukiwanych, jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji.