1 marca w Sali Kolumnowej w urzędzie marszałkowskim odbył się Lubuski finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Uczestnicy to młodzi producenci rolni oraz uczniowie szkół rolniczych z województwa lubuskiego. Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w Województwie Lubuskim to wydarzenie, które ma na celu propagowanie tematyki rolnictwa, rozwijanie umiejętności zawodowych i poszukiwanie nowych talentów.

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w Województwie Lubuskim to wydarzenie, które ma na celu propagowanie tematyki rolnictwa oraz wzbogacanie umiejętności zawodowych wśród młodych ludzi.
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych – Lubuski finał wojewódzki

Finał składał się z dwóch etapów – pisemnego testu oraz etapu ustnego, po których wyłoniono finałową piątkę uczestników. Tomasz Musiał, Jakub Szkolnicki, Mateusz Ożarowski, Bartłomiej Sym oraz Kacper Mazur wezmą udział w finale krajowym 17 marca 2023 r. podczas XXVIII Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agrotech” w Kielcach.

Zobacz:   Dofinansowanie projektów związanych z ogródkami działkowymi. 400 tys. złotych w puli konkursowej

Organizatorem finału wojewódzkiego jest Związek Młodzieży Wiejskiej Województwa Lubuskiego, który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do prowadzenia gospodarstw rolnych oraz unowocześnienia polskiego rolnictwa. Warto podkreślić, że młodzi uczestnicy mają wiele możliwości rozwoju i zdobycia nowych umiejętności.

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podkreślił, jak ważne jest pogłębianie wiedzy, co pozwala rozwijać się i unowocześniać polskie rolnictwo. Finałowej piątce uczestników gratulowali przedstawiciele władz województwa Lubuskiego oraz Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi UMWL.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz