Meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenie przed oblodzeniem, które obowiązuje od godziny 21:00 w poniedziałek, 6 marca, do godziny 7:00 w środę, 7 marca.

Uwaga na oblodzenie. W nocy drogi i chodniki mogą zamienić się w lodowiska
fot. Unsplash

Prognozowane jest lokalne zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska wynosi aż 80%. Alert IMGW dotyczy mieszkańców powiatów: krośnieńskiego, nowosolskiego, świebodzińskiego, wschowskiego, zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego.

Temperatura minimalna na terenie, na którym obowiązuje ostrzeżenie, spadnie do -3°C do -1°C, a temperatura minimalna przy gruncie wyniesie około -5°C. Taka sytuacja będzie sprzyjała zamarzaniu mokrej nawierzchni, która po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu może stać się niebezpieczna dla pieszych i kierowców.

Zobacz:   Kierowcy, noga z gazu - powrót zimy na lubuskich drogach

W związku z tym, że ostrzeżenie dotyczy lokalnego zamarzania mokrej nawierzchni, warto zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach i chodnikach. Pamiętajmy o odpowiednim obuwiu oraz o tym, aby zachować równowagę podczas chodzenia. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i zachować większą odległość od innych pojazdów.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz