Policjanci ruchu drogowego zauważyli w Nowogrodzie Bobrzańskim jadącego z nadmierną prędkością kierowcę i postanowili dokładniej sprawdzić jego dokumenty oraz samochód. Okazało się, że mężczyzna nie tylko przekraczał dopuszczalną prędkość, ale również miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz był pod wpływem narkotyków.

Zatrzymany w kradzionym samochodzie - grozi mu 5 lat więzienia
fot. KMP w Zielonej Górze

Co więcej, okazało się, że samochód jest kradziony. Policjanci znaleźli w aucie zgniecioną niemiecką tablicę rejestracyjną oraz narkotyki. Po dokładniejszej weryfikacji pojazdu na podstawie numeru VIN okazało się, że samochód został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec, a numer rejestracyjny widniejący na tablicy zgadzał się z tym podanym w systemie.

Zobacz:   To miała być rutynowa kontrola - w aucie były narkotyki, poszukiwany i kierowca bez uprawnień

Test narkotykowy, któremu został poddany 29 latek wykazał, że mężczyzna zażywał metamfetaminę i amfetaminę, a w rozmowie z policjantami przyznał się do tego, że dzień wcześniej przyjmował te właśnie narkotyki.

Mężczyzna zatrzymany w kradzionym samochodzie usłyszał już zarzuty paserstwa, naruszenia sądowego zakazu, posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, 29-latek został objęty policyjnym dozorem.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz