Województwo Lubuskie obchodziło Dzień Kobiet w wyjątkowy sposób, organizując akcję krwiodawstwa przed Urzędem Marszałkowskim. Wśród 28 osób, które zarejestrowały się do oddania krwi, 18 zdecydowało się na ten krok i podzieliło się swoim bezcennym darem. W efekcie zebrano aż 8 litrów krwi, co może uratować życie nawet trzem osobom.

8 litrów krwi zebrane w Dzień Kobiet
fot. Pixabay

Krwiobus, który zaparkował przed urzędem, z pewnością zwrócił uwagę przechodniów, ale to właśnie dzięki temu udało się zebrać tak dużo krwi. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśliła, że akcje krwiodawstwa na Dzień Kobiet to już tradycja w urzędzie, który co roku stara się w ten sposób uczcić i podziękować wszystkim kobietom.

Zobacz:   Targi turystyczne w Berlinie oraz w Pradze - ostatnia szansa dla lubuskich przedsiębiorców na zgłoszenie z dofinansowaniem

Zielona Góra: 8 litrów krwi zebrane w Dzień Kobiet

Krew jest niezwykle cennym darem, ponieważ jest niezbędna w ratowaniu ludzkiego życia, szczególnie po wypadkach czy urazach. Tylko krwiodawstwo pozwala na pozyskanie krwi, która może uratować zdrowie lub życie innych ludzi. Dlatego organizowanie akcji krwiodawstwa jest tak ważne i cieszy się coraz większą popularnością w całym kraju.

Lubuskie nie tylko organizuje cykliczne akcje krwiodawstwa, ale także promuje ideę krwiodawstwa podczas różnego rodzaju wydarzeń, takich jak Pikniki Zdrowia. To wspaniała inicjatywa, ponieważ zwiększa świadomość społeczną na temat krwiodawstwa i zachęca ludzi do dzielenia się swoim darem.

Zobacz:   Pracownik okradł firmę. Zarobił kilkaset złotych, straty w firmie to kilkaset tysięcy

Dzięki tym akcjom w Polsce udaje się co roku zebrać coraz więcej krwi, a to oznacza, że coraz więcej osób ma szansę na uratowanie swojego życia lub zdrowia. To dawcom krwi możemy mieć nadzieję na lepszą przyszłość i ratowanie coraz większej liczby ludzi.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz