W Zielonej Górze zatrzymano mężczyznę, który okradł firmę produkującą materiały wykorzystywane w budownictwie. Jak wynikało z relacji pracowników, mężczyzna ukradł specjalistyczny kabel zasilający, co spowodowało zatrzymanie produkcji na około dobę i straty szacowane na nawet 400 tysięcy złotych.

Pracownik okradł firmę. Zarobił kilkaset złotych, straty w firmie to kilkaset tysięcy
fot. Lubuska Policja

Dzięki monitoringu firmy policjanci z Sulechowa i Zielonej Góry namierzyli 35-latka, który został zatrzymany po kilku godzinach od zdarzenia. W trakcie wyjaśniania okoliczności mężczyzna przyznał się do kradzieży i wyjaśnił, że sprzedał skradziony przewód w punkcie skupu złomu za kilkaset złotych. Przedstawiciele firmy wycenili wartość kabla na około 50 tysięcy złotych, a mężczyzna dokonał kradzieży około 150 metrów.

Zobacz:   Zatrzymany w kradzionym samochodzie - grozi mu 5 lat więzienia

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Pracodawcy powinni zwrócić uwagę na monitoring swoich obiektów oraz przeprowadzać regularne kontrole, aby uniknąć podobnych strat. Z kolei pracownicy powinni być świadomi, że popełnienie przestępstwa w miejscu pracy może skończyć się poważnymi konsekwencjami.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz