Zielonogórska policja zatrzymała 33-letniego pirata drogowego, który jechał 114 km/h w mieście. Za nadmierną prędkość, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i łamanie innych przepisów, dostał wysoki mandat, punkty karne i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

114 km/h po Sulechowie i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Policjanci grupy SPEED nie dali mu szansy
Za 114 km/h po Sulechowie i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, kierowca otrzymał 24 punkty karne i 2300 złotych mandatu – fot. Lubuska Policja

We wtorek, 14 marca, policjanci grupy SPEED zatrzymali w Sulechowie kierowcę Volkswagena Passata, który jechał 114 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna popełnił też inne wykroczenia, takie jak wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2300 złotych i 24 punktami karnymi. Policjanci zabrali mu też prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Grupa SPEED to specjalny zespół policjantów ruchu drogowego, którego zadaniem jest kontrola dróg w całym województwie lubuskim i eliminacja zagrożeń. Wybierają miejsca, gdzie często dochodzi do naruszeń prawa o ruchu drogowym. Podpowiadają im też mieszkańcy, którzy zgłaszają problemy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi szczególnie nie tolerują kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu na drogach. Jednym z największych zagrożeń jest nadmierna prędkość, która często prowadzi do wypadków, zwłaszcza w obszarze zabudowanym.