Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego kierowcę, który za liczne wykroczenia drogowe otrzymał w sumie aż 57 punktów karnych a wniosek o jego ukaranie został skierowany do sądu.

Sulechów. 33-latek w kilkanaście sekund zdobył aż 57 punktów karnych
fot. Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego stale analizują, które miejsca wymagają szczególnego nadzoru, by zapobiegać łamaniom przepisów ruchu drogowego i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Jednym z takich miejsc jest ulica Warszawska w Sulechowie, gdzie policjanci zatrzymali kierowcę, który popełnił szereg wykroczeń drogowych.

Zatrzymany przez nich mężczyzna nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale także wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawiał przez telefon, a jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych. W trakcie kontroli okazało się, że kierował po spożyciu alkoholu i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Za te wykroczenia otrzymał aż 57 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Wniosek o ukaranie mężczyzny został skierowany do sądu.

Zobacz:   130 km/h w obszarze zabudowanym - motocyklista stracił prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o rozwagę na drodze. Wszystkie wykroczenia drogowe zagrażają nie tylko kierowcom, ale także pieszym i innym uczestnikom ruchu. Dlatego tak ważne jest, by wszyscy na drodze przestrzegali przepisów i pamiętali o bezpieczeństwie swoim oraz innych.

Komentarze