W nocy 26/27 kwietnia w podziemnej części sklepu budowlanego w Zielonej Górze doszło do pożaru. Pożar Castoramy Zielona Góra zgłoszono strażakom przed godziną 23, kiedy market był już zamknięty dla klientów. Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów Straży Pożarnej. Ostatecznie płomienie zostały opanowane nad ranem.

Pożar Castoramy Zielona Góra opanowany ale utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin
Pożar Castoramy Zielona Góra opanowany ale utrudnienia mogą potrwać jeszcze wiele godzin – fot. Facebook/Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Do pożaru, który wybuchł po zamknięciu sklepu początkowo przyjechało kilka zastępów Straży Pożarnej ale wraz ze wzrostem zadymienia na miejsce dojeżdżały kolejne jednostki. Według informacji przekazywanych przez media, w kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowane były 22 zastępu PSP i OSP. Ostatecznie pożar Castoramy Zielona Góra został opanowany nad ranem.

Zobacz:   Podejrzany o napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim już w rękach policji. 41-latka zatrzymano w centrum Zielonej Góry

Według informacji przekazanych przez rzecznika lubuskiej PSP, walka z pożarem była trudna ze względu na zadymienie, wysoką temperaturę oraz sposób składowania towarów, które były ciasno ułożone na dość dużej powierzchni. Ogień objął składowane w podziemnym parkingu towary, ale na szczęście nie rozprzestrzenił się na wyższe kondygnacje ani na powierzchnię sklepu. Nikt również nie ucierpiał na skutek tego zdarzenia. Obecnie trwa akcja dogaszania i oddymiania budynku.

Akcja gaśnicza w Zielonej Górze: Pożar Castoramy Zielona Góra opanowany

Strażacy informują, że działania gaśnicze potrwają jeszcze przez kilka najbliższych godzin, stąd w mieście będzie widać wozy strażackie na sygnałach, co jest związane z rotacją pracujących na miejscu akcji strażaków. Utrudnienia w okolicach marketu mogą potrwać jeszcze wiele godzin.

Zobacz:   Rozbita grupa przestępcza wprowadziła na rynek ponad 40 kg narkotyków. Zatrzymano 11 osób

„Trwają prace porządkowe polegające na wywozie materiału będącego w strefie pożarowej w bezpieczne miejsce, gdzie strażacy dokładnie sprawdzają stan pod względem ewentualnych ognisk pożaru. W związku z dużą ilością oraz różnorodnością zgromadzonego asortymentu, działania ratownicze oraz utrudnienia w ruchu w okolicach sklepu, mogą potrwać wiele godzin.” – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

Komentarze