W Zielonej Górze doszło do kolejnego przypadku włamania i kradzieży. Tym razem przestępca włamał się do przyczepy kempingowej, skąd ukradł przedmioty o wartości co najmniej 2500 złotych. Złodzieja ujął na gorącym uczynku właściciel przyczepy który wezwał policję.

Złodziej złapany na gorącym uczynku podczas włamania, policjanci udowodnili mu kilkanaście podobnych przestępstw
fot. KMP w Zielonej Górze

Kilka dni temu, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od właściciela przyczepy kempingowej zaparkowanej przy ulicy Działkowej, który poinformował, że ujął na gorącym uczynku włamywacza. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci służby patrolowej i zatrzymali 40-letniego mieszkańca Zielonej Góry. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest już dobrze znany policjantom, ponieważ wielokrotnie dopuszczał się podobnych czynów i odbywał kary pozbawienia wolności.

Zobacz:   Świebodziński SECO/WARWICK otwiera biuro w Zielonej Górze

Zielona Góra: Złapany na gorącym uczynku złodziej usłyszał kolejne zarzuty

Prowadzący postępowanie śledczy z komisariatu II w Zielonej Górze ustalili, że zatrzymany 40-latek ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Kilka dni wcześniej włamał się do zaparkowanego samochodu, skąd ukradł kartę płatniczą i dokonał kilkunastu transakcji w różnych sklepach. Ponadto włamał się również do innego pojazdu, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości około 6 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, ustalili też, że niektóre z nich zostały zastawione przez podejrzanego w lombardach.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili również, że 40-latek jest odpowiedzialny za kradzież katalizatora z pojazdu oddanego do naprawy w warsztacie samochodowym na terenie Zielonej Góry. Na razie śledczy sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw, do których dochodziło w ostatnim czasie w mieście.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży i kilkunastu kradzieży z włamaniami, za które kodeks karny przewiduje kare od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze