Policja z Zielonej Góry zatrzymała dwie osoby podejrzane o zniszczenie i uszkodzenie kilku nagrobków na cmentarzu miejskim. Działania zmierzające do ustalenia tożsamości wandali, doprowadziły do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Zielonej Góry oraz 21-letniej mieszkanki województwa mazowieckiego.

Wandale zniszczyli nagrobki na zielonogórskim cmentarzu
fot. Lubuska Policja

Do aktu wandalizmu doszło kilka dni temu na cmentarzu miejskim w Zielonej Górze. Sprawę zgłosił mężczyzna, który usłyszał tłuczone szkło i zobaczył zniszczone groby, gdy przyszedł zapalić znicze na grobie krewnych. Dzięki jego zawiadomieniu policja mogła rozpocząć działania operacyjne.

Policjanci szybko wytypowali podejrzanych, którzy zostali zatrzymani po kilku godzinach od zdarzenia. Sprawcami okazali się 32-letni mieszkaniec Zielonej Góry oraz 21-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Straty spowodowane przez wandali to co najmniej kilka tysięcy złotych.

Komentarze