Groźny wypadek motocykla w Zielonej Górze, który mógł zostać uniknięty, gdyby kierująca osobówką zachowała ostrożność i przestrzegała przepisów. Policja opublikowała nagranie aby przestrzec przed niebezpieczeństwem wynikającym z niedostosowania się do przepisów ruchu drogowego i braku uwagi na drodze.

Wypadek motocykla w Zielonej Górze. Policja publikuje nagranie ku przestrodze
fot. Lubuska Policja

W Zielonej Górze doszło do groźnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Kilka dni temu, 26-latka kierująca Chevroletem, nie zastosowała się do pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do wypadku, w wyniku którego mężczyzna doznał urazu nogi i trafił do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

Zobacz:   LOT uruchamia połączenie lotnicze z Krakowa do Zielonej Góry

Wypadek motocykla w Zielonej Górze

Wypadek motocykla w Zielonej Górze – nagranie: Monitoring Zielona Góra/Lubuska Policja

Nie jest to pierwszy taki przypadek w Zielonej Górze. Niestety, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie groźne mogą być konsekwencje nieprzestrzegania przepisów lub chwila nieuwagi i brak ostrożności. Warto podkreślić, że kodeks karny przewiduje surowe kary za spowodowanie wypadku drogowego z winy kierującego. Osoby, które nie zachowają ostrożności i naruszają przepisy ruchu drogowego, mogą zostać skazane na karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Komentarze