Czworo podejrzanych o kradzież kabla telekomunikacyjnego linii napowietrznej zostało zatrzymanych przez sulechowskich policjantów i dzielnicowych komisariatu II w Zielonej Górze. Działania operacyjne doprowadziły do ustalenia, że w nocy z 4 na 5 maja kradzione były kable linii napowietrznej w miejscowości Kije.

Cztery osoby zatrzymane za kradzież kabla telekomunikacyjnego
fot. Lubuska Policja

Zatrzymanie czterech podejrzanych to efekt wspólnych działań sulechowskich i zielonogórskich policjantów. Mundurowi zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży wszystkim podejrzanym.

W wyniku podjętych w związku z kradzieżą działań, policjanci patrolujący gminę Sulechów, zatrzymali do kontroli Audi w którego bagażniku znaleziono kilkanaście metrów kabla telekomunikacyjnego. 22-letni kierujący i podróżująca z nim 17-letnia pasażerka zostali zatrzymani. Wkrótce zatrzymano też kolejne dwie osoby, 19-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę, którzy brali udział w kradzieży. Zatrzymanemu 43-latkowi udowodniono 15 innych kradzieży linii napowietrznych w różnych miejscowościach powiatu zielonogórskiego. Straty wyniosły co najmniej 45 tysięcy złotych.

Zobacz:   Kierowca Audi stracił prawo jazdy - przekroczył prędkość o 72 km/h w terenie zabudowanym

Za kradzież kabla telekomunikacyjnego kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw.

Komentarze