Słoneczna pogoda może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Wypadek w Kargowej, do którego doszło we wtorek na ul. Sulechowskiej, spowodowała doskonała, na pierwszy rzut oka… pogoda.

Wypadek w Kargowej. 14-latka potrącona na przejściu dla pieszych - kierowca jej nie zauważył przez oślepiające słońce
fot. KMP w Zielonej Górze

Kargowa: 14-latka potrącona na przejściu dla pieszych

We wtorek, 9 maja miał miejsce wypadek w Kargowej w którym kierujący Toyotą 52-letni mężczyzna, nie zauważył 14-letniej dziewczynki przechodzącej przez przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia dziewczynka została odwieziona do szpitala na badania. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 52-latek tłumaczył później Policji, że nie zauważył pieszej ponieważ oślepiło go słońce.

Zobacz:   Groźne potrącenie na przejściu dla pieszych w Słubicach. Mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

Wypadki takie jak ten przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w doskonałych na pierwszy rzut oka warunkach pogodowych. Warto zwrócić uwagę na to, że ostre oślepiające słońce, może poważnie ograniczać widoczność w wiosenną i letnią pogodę na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych oraz o zwiększeniu uwagi i ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem nie mają żadnych szans.

Komentarze