Policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze odzyskali skradziony rower i zatrzymali podejrzanego o kradzież. Zuchwała kradzież roweru nie uszła sprawcy na sucho – w jego ustaleniu i zatrzymaniu pomógł miejski monitoring.

Zuchwała kradzież roweru w Zielonej Górze - złodziej namierzony dzięki monitoringowi miejskiemu
fot. KWP w Gorzowie Wlkp.

Zdarzenie miało miejsce 5 maja, kiedy to właściciel roweru poinformował policję, że jego jednoślad został skradziony przez mężczyznę, który bezczelnie wsiadł na rower, gdy zostawił go na chwilę przed apteką. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że złodziej sam go zaczepił i nawet chwilę z nim rozmawiał. Po chwili gdy wszedł do apteki jego rozmówca bezczelnie wsiadł na rower i odjechał, pozostawiając na miejscu zaskoczonego pokrzywdzonego. Wartość skradzionego roweru oszacował na 800 złotych.

Zobacz:   Zielona Góra na weekend – co warto tu zobaczyć?

Zuchwała kradzież roweru w Zielonej Górze: złodziej namierzony dzięki monitoringowi

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, kryminalni rozpoczęli działania operacyjne aby ustalić i zatrzymać sprawcę. Dzięki monitoringowi miejskiemu rozpoznali twarz złodzieja. Okazało się, że jest to znany im i wcześniej notowany za kradzieże mężczyzna. Teraz pozostało tylko ustalić gdzie przebywa i zatrzymać go.

Dwa dni po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany przez dzielnicowych w centrum miasta. Po przeszukaniu jego posesji odzyskano skradziony rower, a mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Policjanci sprawdzają teraz, czy mężczyzna nie popełnił innych podobnych przestępstw. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze