W Zielonej Górze oraz w całym powiecie zielonogórskim, policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących oszustwa w Internecie. Niestety, w ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem oszustwa jest namawianie ludzi do inwestowania pieniędzy w giełdę lub kryptowaluty. Jedna z mieszkanek Zielonej Góry straciła prawie 50 tysięcy złotych, gdy próbowała zainwestować swoje oszczędności w giełdowe transakcje.

Policja alarmuje: W Zielonej Górze coraz więcej zgłoszeń dotyczy oszustwa w internecie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Historia kobiety jest bardzo typowa dla tego rodzaju oszustw. Przeglądając Internet, zauważyła ona reklamę, która obiecywała szybkie zyski w krótkim czasie. Postanowiła to sprawdzić i podała swój numer telefonu. Niedługo później zadzwonił do niej konsultant, który przekonywał ją do inwestycji, a kobieta wpłaciła pieniądze na swoje konto inwestycyjne. Oszuści utrzymywali kontakt z nią, zachęcając ją do inwestowania kolejnych środków, co w końcu doprowadziło do utraty przez nią całych oszczędności.

Zobacz:   Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców - winobraniowi złodzieje zniszczyli stoisko

Zielonogórzanka ofiarą oszustwa w Internecie – straciła 50 tys. złotych

Pierwsze problemy pojawiły się gdy kobieta postanowiła wypłacić część pieniędzy. Chciała wypłacić tysiąc dolarów, ale została poproszona o zatwierdzenie transakcji za pomocą aplikacji. Nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, zalogowała się na swoje konto i zatwierdzała transakcje. Przestępcy wykorzystali tę okazję i wypłacili z jej konta wszystkie środki, co w sumie wyniosło blisko 50 tysięcy złotych.

To jedna z wielu historii oszustw, którymi na co dzień zajmują się policjanci w całej Polsce. Oszustwa w Internecie są coraz częstsze i wiele osób padło już ofiarą, tracąc swoje oszczędności lub nawet biorąc kredyty, aby zainwestować jeszcze więcej pieniędzy.

Zobacz:   Fundacja Mam Marzenie szuka wolontariuszy i zaprasza chętnych na spotkanie w Zielonej Górze

Aby uniknąć oszustwa w Internecie, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, należy chronić swoje dane i nigdy nie podawać danych do logowania na konta bankowe, numerów kart ani nie przesyłać zeskanowanych dokumentów tożsamości. Po drugie, nie należy przekazywać żadnych poufnych informacji przez telefon. Po trzecie, nie należy klikać na podane linki ani nie instalować w ten sposób żadnych aplikacji. W końcu, przed podjęciem ważnych decyzji w pośpiechu, zawsze warto się zastanowić i skonsultować się z zaufaną i doświadczoną w tej dziedzinie osobą.